אור פלדמן – אהבה לריצה

אור פלדמן – אהבה לריצה

אור פלדמן – אהבה לריצה

מאת: אור פלדמן, מדריכת כושר מוסמכת ומאמנת קטלבלס

למעלה מעשור אני חיה ונושמת את עולם הספורט בתחומים שונים כגון: אימוני כוח ואירובי בחדר הכושר, איגרוף, ריצה, אימון פונקציונלי וקרוספיט, מורה ורקדנית פלמנקו כמעט 30 שנה. לאחר 13 שנים באיטליה החלטתי סוף סוף לחזור ארצה. שמירה על כושר היתה חלק בלתי נפרד מתקופת ההתאקלמות שלי, כמו כן אורח חיים בריא וכמובן שגם שמירה על הגיזרה ולכן החלטתי להתחיל לרוץ. עם הזמן, נתקלתי במקריות ב FTR , הגעתי לאימון ניסיון וכבר לאחר האימון הראשון התאהבתי ומצאתי את עצמי נשאבת אל עולם הכושר הפונקציונלי.

תחילתה של אהבה לריצה

האהבה שלי לריצה התחילה ממש ב"קטנה", כאשר הצלחתי לסיים חמישה ק"מ ריצה בחצי שעה ובכל פעם שסיימתי חשתי סיפוק עילאי. עם הזמן טיפסתי לכיוון השמונה ק"מ ריצה וזה היה הישג גדול עבורי שגרם לי להרגיש על גג העולם. לאחר מספר חודשים של אימונים רציפים ולא בהכרח אינטנסיביים חציתי את קו ה-10 ק"מ ריצה! המטרה היתה להשלים אותם בפחות משעה, דבר שלא כ"כ צלח בהתחלה. לכן התחלתי לעשות אימוני אינטרוולים (הפוגות), הרבה אימוני ריצה בשטח, ריצה בעליות ואימונים פונקציונליים. חשוב לי לציין שהאימונים הפונקציונליים היוו תפקיד חשוב מאוד בהכנות שלי למרתון. הם היו כבסיס לפיתוח הכוח וסיבולת השריר ברגליים וניתן לראות את ההבדלים בין רצים המשלבים אימוני כוח / אימונים פונקציונליים לבין רצים שעוסקים בריצה בלבד- אופן ההתאוששות מהאימון מהיר יותר והחשיפה לפציעות הספורט נמוכה יותר. כתוצאה מכך חיזקתי מאוד את שרירי הרגליים סיבולת לב-הריאה שלי. ההשפעה על הריצה היתה ניכרת מאוד, לראשונה השלמתי עשרה ק"מ ב 52 דקות! ככה עברו להן שנתיים בהשגת יעדים קטנים-גדולים שהובילו אותי לרגע הגדול שבו זכיתי לתואר "מרתוניסטית".

ריצה כאורח חיים

הריצה בשבילי היא אורח חיים, סוג של התמכרות לתרפיה (פיזית ונפשית – נתון שהוכח מדעית). הריצה לימדה אותי המון על עצמי, על התנהלות חיי היום יום ויחד עם זאת חיזקה אותי נפשית ופיזית, בעיקר את שרירי הרגליים החשובים לי מאוד כרקדנית פלמנקו (ריקוד בו נדרשת המון אנרגיה וכוח). אם לפני מספר חודשים ריקוד של 12 דקות היה נראה לי סוג של התאבדות, כיום אני יודעת שזה אפשרי ואף עושה זאת בהנאה. לאחר הגשמת החלומות שלי- מריצת 5 ק"מ לריצת 8 ק"מ, אחר כך ל-10 ק"מ ולבסוף הגשמת החלום הגדול מכולם- ריצת מרתון. אני יודעת ורוצה לעזור לאחרים להגשים את חלומותיהם בעולם הריצה, יהיו אשר יהיו, אני הכי כאן בשבילם. זו הסיבה שהחלטתי לקחת את זה שלב אחד קדימה וללמוד את תחום הדרכת כושר באופן מקצועי, בוינגייט.

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!