איך לעשות מקבילים נכון?

רוצים לדעת איך לעשות מקבילים נכון? איך לחזק את השרירים והגוף שלכם כדי להצליח לעשות מקבילים? ואיך בכלל כדאי לעשות מקבילים- באחיזה צרה או באחיזה רחבה? כל זאת ועוד בסרטון שלפניכם!

אחד היתרונות בתרגיל המקבילים או בשפה המקצועית- פשיטת מרפקים כנגד מקבילים (Dips) הוא גיוס מספר רב של שרירים לצורך ביצוע הפעולה. הודות לכך, התרגיל תורם לחיזוק ופיתוח רוב שרירי פלג הגוף העליון ובעיקרם- שרירי החזה, פושטי המרפק (יד אחורית), כתפיים (כתף קדמית) והשכמות.

איך לעשות מקבילים?

התחילו את התרגיל כאשר המרפקים שלכם נעולים (ידיים ישרות לגמרי) והכתפיים רחוקות מהאוזניים ככל שאפשר (צפו בסרטון). בשלב זה יש לרדת למטה עד הרגע שבו הכתף עוברת את המרפק. לאחר מכן, יש לדחוף את הגוף מעלה ככל שאפשר. חשוב מאוד שככל שהתנועה תהיה מבוקרת יותר, ככה ביצוע התרגיל יהיה יעיל ואפקטיבי יותר ולא פחות חשוב, יחסוך מכם פציעות מיותרות שעלולות להיגרם כתוצאה מעייפות / חוסר ריכוז.

מקבילים צר או רחב?

אחת השאלות הנפוצות בנוגע למקבילים היא, איך כדאי לבצע את התרגיל- באחיזה צרה או באחיזה רחבה? התשובה היא, תלוי. תלוי במטרת התרגיל עבור המתאמן וכמובן, האם זמינים עבורו מקבילים במרחק צר או רחב.
מקבילים באחיזה צרה יספקו דגש על שריר היד האחורית (פושטי המרפק/ תלת ראשי) ואילו שרירי החזה, הכתפיים (כתף קדמית) ושרירים נוספים יעבדו גם הם, כשרירים מסייעים בביצוע הפעולה אבל שוב, הדגש העיקרי יהיה על שריר הי האחורית.

מקבילים באחיזה רחבה יספקו דגש על שרירי החזה ואילו שרירי היד האחורית, הכתף הקדמית ושרירים נוספים יסייעו בביצוע הפעולה והדגש, בניגוד למקבילים באחיזה צרה, יהיה על שרירי החזה.

לכן, אופן הביצוע של התרגיל יהיה בהמתאם למטרת המתאמן ואם שני סוגי המקבילים זמינים עבורו (צר וגם רחב), ההמלצה היא לבצע את הוריאציה שתספק עבורו מענה להשגת מטרותיו.

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!