אימון פונקציונלי- לא בהכרח קרוספיט

 

אימון פונקציונלי- לא בהכרח קרוספיט


האם כל אימון פונקציונלי הוא בהכרח אימון קרוספיט? על השאלה הבאה החלטתי לענות במאמר הזה, אשר נכתב בעקבות שאלות רבות לגבי מועדון FTR  רחובות.

FTR – אימון פונקציונלי רחובות ולא קרוספיט

את מועדון הכושר FTR – רחובות הקמתי בשנת 2013, כאשר האימון הפונקציונלי היה בחיתוליו ברחובות ובישראל ככלל. את שיטת האימון של FTR רחובות פיתחתי ועיצבתי בהתאם לציוד שעמד לרשותי באותו הזמן. תוך זמן קצר שיטת האימון תפסה תאוצה ברחובות והסביבה, מה שגרם ליותר ויותר מתאמנים לחוות את הכיף שבאימון וליהנות מתוצאותיו פיזית וחיצונית. ככל שהתרחבנו, כך התחלתי לשמוע יותר ויותר על אימונים דומים הנעשים בסביבתי ואחד מהם הוא אימון הקרוספיט. אין לי מושג למה מתאמנים רבים נוהגים לשייך את FTR לקרוספיט, אך יכול לשער שהסיבה לכך היא הבאז הגדול שנעשה סביב קרוספיט בשנים האחרונות ואדם ללא ניסיון איננו יכול להבין זאת אחרת. לגיטימי לגמרי.
קרוספיט היא שיטת אימון פונקציונלי (מתוך שיטות רבות) העושה שימוש באלמנטים דומים לאלו הנעשים באימונים פוקנציונלים שונים בארץ ובעולם: מוטות אולימפיים, קטלבלס, טבעות אולימפיות, מתח, מקבילים ובעצם שילוב של מספר אביזרים באימון עצים אחד. כבעלים של מועדון FTR אשר ייסד את שיטת האימונים ההולכת ומתפתחת מיום ליום ברחובות והסביבה, מפריע וצורם לי מאוד לשמוע מתאמנים שמדברים בינהם ומאפיינים את FTR כמועדון קרוספיט או אומרים לחבריהם שהם עושים קרוספיט, כשבפועל זה דבר אחד והשני דבר אחר. למען הסר ספק, אציין שאני מאוד מכבד את שיטת הקרוספיט המהווה לשיטת אימון פונקציונלי מצוינת, אך אני בחרתי בדרך אחרת המהווה לחווית אימון מהנה ומאתגרת שמעוצבת עפ"י האני מאמין שלי, של איתן קטן. לכן, חשוב לי מאוד שכל מתאמן ומתאמנת ב-FTR ידעו שהם מתאמנים במועדון ייחודי ובו מתקיימים אימוני כושר פונקציונליים מקצועיים ויחודיים שניתן לחוות אותם במקום אחד בלבד, ב-FTR רחובות. דוגמה לאימונים שלנו:
– אימון פונקציונלי משולב
– אימון קטלבלס פיטנס
– אימון כנגד משקל גוף
– אימון TRX משולב
– אימון כוח – מוטות אולימפיים
– אימון כוח כנגד משקל גוף
– אימון מתיחות לפיתוח גמישות ושיפור טווחי התנועה
– אימון בריכה משולב פונקציונלי
ועוד אימונים אפקטיביים המייחדים את המועדון שלנו בלבד ועליהם ניתן לקרוא כאן: סוגי אימון כושר פונקציונלי

לסיכום

קיימות בעולם שיטות רבות של אימון פונקציונלי ובינהן קרוספיט, HiiT, אימוני רחוב (סטריט וורקאווט), טבטה, שיטת האימון שלנו ב-FTR  ועוד רבות אחרות. לכל שיטה היתרונות שלה ואין זה אומר שהן דומות או זהות למרות השימוש הזהה באביזרי האימון השונים.

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!