אימוני משקל גוף -מהמטרה לתוצאה

מתאמנים יקרים ובעיקר מתאמני אימוני הכוח-משקל גוף שלנו ב-FTR רחובות,  אנו רוצים להמשיך ולהעלות את הרמה המקצועית במועדון כדי לספק לכם את הטוב ביותר עד השגת המטרות שלכם. ובשל כך, להלן מספר עדכונים:

אימוני משקל גוף / קליסטניקס

אימוני משקל גוף / קליסטניקס (Calisthenics) הנם אימונים יעילים ואפקטיביים מאוד, בינהם מספר תרגילי "בסיס" הדורשים תרגול והתמדה רבה, לפעמים עד "צאת הנשמה". ברגע שההצלחה מגיעה, תחושת הסיפוק כל כך גדולה שרק האינדיבידואל שחווה אותם יודע לתאר כמה. לכן, בהתחשב בעובדה שכל מתאמן מתמיד המגיע לאימונים אלה מגיע בממוצע ל 1-2 אימונים בשבוע, הוא צריך (או יותר נכון חייב!) לדבוק במטרה. אם המטרה שלכם היא לעלות מתח / עליות כוח / פרונט לבר/ דראגון פלאג וכדומה, אתם תצטרכו לתרגל אותם/ את תרגילי הבסיס עד שהביצוע יהיה מושלם או כמה שיותר קרוב לכך ורק לאחר מכן נמשיך הלאה.
אין מה לעשות, כדי להשיג מטרות ספציפיות יש צורך בעבודה ספציפית ועבודה ספציפית מחייבת התמדה לאורך זמן. מוכנים להתחייב לתהליך? מצוין! תגיעו ואני מבטיח לכם שנעשה הכל כדי להביא אתכם לשם וכדי לעשות את זה בדרך הטובה ביותר בחרתי בתי דרכים:

 1. להעלות סרטוני הדרכה ביוטיוב כדי לספק לכם את המידע הדרוש לביצוע תרגיל ספציפי וזה כולל גם את תרגילי הבסיס עבור אותו תרגיל. ניתן לצפות בחלקם כאן- סרטוני הדרכה.
 2. לספק לכם "תכניות אישיות" בהתאם לרמת הכושר האישית שלכם כדי שיהיה סדר באימונים כי לאחרונה מאוד קשה לי לחלק את תשומת הלב שלי לחבר'ה המתחילים והמתקדמים כי באימון כזה, לכל תרגיל ותרגיל יש את הדגשים החשובים שלו.
  כדי לעשות זאת בדרך הנכונה ביותר, אתם מוזמנים לכתוב כאן בפוסט מה המטרה שלכם מתוך כל המטרות הרשומות כאן (2 מטרות בלבד) ואני אדאג לעדכן בהקדם איך נתנהל בקרוב מאוד.
  1.עליות מתח
  2. עליות כוח על טבעות / על מוט (יש לציין איזה מהם)
  3. דראגון פלאג
  4. אייס קרים מייקר
  5. פרונט לבר
  6. שכיבות סמיכה מלאות
  7. עמידת ידיים (התחלנו לעבוד על זה לאחרונה)
  **** יש לבחור בשתי מטרות בלבד ***

ומציין שוב, הנושא הספציפי הזה מתייחס למתאמני אימוני משקל גוף בלבד.

לגבי אימוני כוח בכללי – אימוני משקל גוף ואימוני כוח:
באימוני כוח משקל גוף מתקיימת עבודה עצימה על כל שרירי הגוף ולכן *אין* לבצע אימון על קבוצת שרירים יום לפני וגם יום אחרי. ההמלצה היחידה היא לבצע פעילות אירובית או לנוח.

באימוני כוח מתקיימת עבודת שרירים ספציפית ולכן אין לעבוד יום לפני / יום אחרי על אותם השרירים באימון הפונקציונלי. ניתן להגיע לאימונים אירוביים או לקחת מנוחה.

לדוגמה- ביום שבו ביצעתי לחיצות חזה / שכיבות סמיכה / DIPS עם משקל (תרגילי כוח) – אין לבצע תנועת דחיפה דומה או זהה יום לפני או ביום שלמחרת וזאת כדי לשמור על הבריאות שלכם.

שלכם,
איתן קטן

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!