השינוי האישי שלי: איתן קטן

כל חיי עסקתי בכושר ותחומי ספורט שונים, שבכל פעם מחדש היו עבורי כאוויר לנשימה ומקור לסיפוק שאין לתאר. השינוי האמיתי שלי התחיל בגיל 18 כאשר התגייסתי לצה"ל. סבלתי המון מתת משקל שהשפיע רבות על הביטחון העצמי שלי, בעיקר כשהסובבים אותי בבסיס העירו הערות שליליות בפומבי. כיום אני יודע שבזכות אותם אנשים עברתי את השינוי שלי. החלטתי שאינני מוכן להיות במקום הזה יותר והגיע הזמן שלי לעשות שינוי, שינוי אמיתי שיהפוך אותי מאדם חלש ורזה מאוד, לאדם חזק בעל מסת שריר מכובדת ואחוז שומן נמוך.

התחלת השינוי שלי

אימון פונקציונלי ועלייה במסת השריר

כמו שסיפרתי קודם לכן, כל חיי עסקתי בתחומי ספורט שונים, אבל השינוי האמיתי שחל בי הודות לפיתוח הגוף ושמירה על תזונה נכונה, קצת אחרי גיל 18. התהליך הזה היה מהנה מאוד עבורי כי הצבתי לעצמי מטרה ברורה והיא לעשות כל מה שנדרש ממני על מנת להתחזק פיזית ולשפר את הביטחון העצמי שלי,  שהיה בעל השפעה גדולה על מצב הרוח שלי ביום יום. שלא תטעו, חוויתי קשיים רבים בדרך אשר נבעו מהדרישה לשמור על תזונה נכונה. בתור ילד שעשה טובה להורים שלו על כך שהוא מסיים את ארוחת הצהריים ומסתפק בממתקים למשך יום שלם, היה לי קשה מאוד לשנות את ההרגלים שלי ולאכול מאכלים מזינים בכל 3-4 שעות ובכללי, לצרוך 6-7 ארוחות בכל יום. זה היה אתגר יומיומי שאף פעם לא הפך להיות קל יותר, אבל מה שבטוח, הוא היה שווה את ההשקעה הרבה בתזונה נכונה ובאימוני הכושר. בתוך שנה וחצי הצלחתי לעלות מ-64 ק"ג ל-85 ק"ג! הרגשתי תחושה עילאית שבה "סיימתי" מסע ארוך ומייגע שלאחריו נותר לי "רק" לשמר אותו.

 

FTR - השינוי האמיתי שלי בכושר ואורח חיים בריא

השינוי האמיתי בחיי החל עם פתיחת מועדון הכושר ברחובות – FTR , לאחר שהתנסיתי באימונים הפונקציונליים שלנו לאורך זמן וככל שעבר הזמן, הגוף שלי הפך ליפה ואסתטי יותר ויותר. חשוב מכך, ההרגשה הכללית ושיפור היכולת הפיזית שלי הפכה לטובה מתמיד. שיפרתי את הכוח, סיבולת שריר, יציבה, גמישות והקואורדינציה שלי וכיום אני בכושר הטוב בחיי. בנוסף לכל, אני מרגיש לראשונה שלם עם המראה הויזואלי שלי הן מבחינת מסת השריר והן מבחינת החיטוב (אחוז השומן הנמוך).

ומה גורם לי להתמיד באימוני FTR?

קודם כל ההרגשה של אחרי. זו תחושה של סיפוק אדיר שאין דרך לתאר מלבד לחוות אותה בעצמך… התוצאות המדהימות ששוות את ההתמדה והאימונים המגוונים שאף פעם לא משעממים, הם מה שעושים את ההבדל בין אימון כושר רגיל לאימון כושר מגוון, יעיל ואפקטיבי שכיף להתמיד ולדבוק בו לאורך זמן. ופה טמון המפתח להצלחה, שכאשר אדם עושה משהו שהוא אוהב, הוא יתמיד בו לאורך זמן.  

רוצים לעשות שינוי אמיתי?

אודות המחבר

איתן קטן

חי ונושם ספורט מגיל צעיר, בעלים של מועדון FTR לאימון פונקציונלי ברחובות. עוסק בתחום הדרכת הכושר מזה -10 שנים ופועל נמרצות למען קידום הכושר ושמירה על אורח חיים בריא ע"י הכוונת מתאמנים ומאמנים באימונים, סדנאות וקורסים מקצועיים.

השארת תגובה