סקוואט – טעויות נפוצות

רוצים לשפר את טכניקת הסקוואט שלכם ולהמנע מפציעות מיותרות? הגעתם למקום הנכון! בסרטון הזה אני הולך להרחיב על 6 טעויות נפוצות בתרגיל הסקוואט, איך תוכלו לשפר אותן ואפילו להמנע מהן בעתיד.

רגע לפני שאתחיל, אם אינכם קראתם את הכתבה הראשונה שלי בתרגיל הסקוואט, רצוי שתעברו עליהם טרם תקראו את הכתבה הנוכחית. קישור- איך עושים סקוואט?

6 הטעויות הנפוצות בסקוואט

6 הטעויות הנפוצות בסקוואט הן: הרמת עקבים, קריסת עמוד השדרה, סיבוב אגן לאחור, בית חזה סגור, קריסת ברכיים פנימה, וצניחת הגוף מטה בזמן הירידה למצב שפיפה (סקוואט). את כל הטעויות האלה אתם תראו בהמשך ובנוסף, גם את הדרכים לשפר ולהמנע מהן בעתיד.

טעות נפוצה ראשונה – הרמת עקבים:

במהלך תרגיל הסקוואט מרכז הכובד צריך להיות על העקבים.

 

 

 

 

 

 

טעות נפוצה שניה –קריסת עמוד השדרה:

במהלך תרגיל הסקוואט מנח עמוד השדרה צריך להיות נייטרלי (כפי שתראו בהמשך).

 

 

 

 

 

 


טעות נפוצה שלישית- סיבוב אגן לאחור (PPT)

במהלך תרגיל הסקוואט יש לשמור על קשת מותנית טבעית, הפוכה מזו הנראית בתמונה (מסומן באדום) ולא להיפך.  בתמונה החוליות התחתונות של עמוד השדרה מכופפות פנימה ויוצרות קשת / התעגלות של האגן פנימה. כן, אני יודע שבפועל משמעות הדבר גורמת לכם לתאר דבר הפוך, אך מבחינה אנטומית, כך זה נראה בפועל.

 

 

 

 

 

 

 

טעות נפוצה רביעית – בית חזה "סגור":

במהלך הסקוואט יש לשמור על כלוב בית החזה "פתוח" – בית החזה מורם כלפי מעלה.

טעות נפוצה חמישית – קריסת ברכיים פנימה:

במהלך הסקוואט יש לשמור שהברכיים ינועו לכיוון אצבעות הרגליים. יש לציין שקריסת ברכיים שלא ניתנת לתיקון יכולה להתרחש כתוצאה ממבנה אנטומי מסוים שאליו לא ניכנס במדריך זה.

 

 

 

 

 

 

 

טעות נפוצה שישית ואחרונה 

צניחת הגוף מטה, מצב שבו המתאמן לא בולם את הגוף שלו מלרדת למטה, מה שגורם בדרך כלל גם לקריסת ברכיים, סיבוב אגן לאחור, קריסת עמוד שדרה ובחלק מהמתאמנים, הרמת עקבים מעלה ואיבוד שיווי המשקל. הטעות הזו שכיחה מאוד באימון שבו סף העייפות גבוה (אימון בדופק גבוה) או בעבודה כנגד עומסים גבוהים שלא מתאימים למתאמן.

ועכשיו, אחרי שהכרתם את הטעויות הנפוצות בתרגיל הסקוואט, קבלו ממני מספר תרגילים משלימים שיעזרו לכם לשפר את הסקוואט שלכם וימנעו פציעות מיותרות:

Static overhead wall squat – סקוואט סטטי עם ידיים ישרות מול קיר

 

 

 

Overhead Squat  – סקוואט סטטי עם מקל מעל הראש:

 

 

 

 

 

סקוואט כנגד גומיית התנגדות

 

 

 

 

סקוואט עמוק סטטי

 

 

 

 

Bench squat  – סקוואט ונגיעה בספסל

 

 

 

 

 

והטיפ האחרון שלי – ריכוז ריכוז ושוב פעם- ריכוז! בצעו את התרגיל כאשר אתם בפוקוס תמידי על כל הדגשים לתרגיל. כאשר תיישמו זאת, רמת הביצוע הטכנית שלכם תעלה, בעיקר באימונים בדופק גבוה, בהם מתאמנים נוטים לקרוס מטה כתוצאה מעייפות השרירים (טעות מספר 6) ובאימונים בהם מופעל עומס גבוה מדיי למתאמן. ואם אתם לא סגורים על הדגשים לסקוואט, הכנסו למדריך המלא שלי אותו תוכלו למצוא בקישור המופיע באודות הסרטון.

זהו חברים, אלה היום 6 טעויות נפוצות לתרגיל הסקוואט הכולל גם דרכים לשיפור ואף מניעה שלהם, על מנת שתוכלו ליהנות מיתרונות הסקוואט ובו בזמן לחסוך מעצמכם פציעות מיותרות. אם אהבתם את הסרטון אני אשמח מאוד שתשפו אותו וגם תירשמו לערוץ, על מנת שתוכלו להתעדכן בתכנים החדשים שלי.

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!