עליות כוח על טבעות

עליות כוח על טבעות אולימפיות (Rings muscle up) היו מאז ומתמיד כתרגיל נחשק באימוני משקל גוף. הסיבה לכך היא היעילות הרבה שיש לעליית כח להציע והיא מתבטאת, בין היתר, בפיתוח כוח וחיזוק שרירי הגב, הידיים, הכתפיים, החזה ושרירי הבטן.

פעולה ראשונה בעליית כוח – עליית מתח

הפעולה הראשונה שנדרשת מכם בביצוע עליית הכוח על טבעות היא- עליית מתח ב"פולס גריפ" (False grip rings pull ups) והשרירים הפעילים הם: שרירי הגב, שרירי הדו-ראשי (יד קדמית), כופפי האצבעות (שרירי האמה), הכתפיים והבטן.

פעולה שנייה בעליית כוח – פשיטת מרפקים

הפעולה השניה שנדרשת מכם לביצוע עליית כוח על טבעות היא- פשיטת מרפקים (Ring dips). השרירים הפעילים בביצוע פעולה זו הם: שריר הכתף הקדמית, שרירי החזה, שרירי התלת ראשי (יד אחורית) ושרירי הבטן.

הקושי הגדול בעליית כוח על טבעות

הקושי האמיתי שמתבטא אצל הרוב המוחץ של המתאמנים הוא- ביצוע המעבר מהמשיכה הראשונה (עליית המתח) לפשיטת מרפקים. האופן שאני ממליץ לעבוד עליו כדי ליישם את התרגיל הוא בדיוק כפי שאתם רואים במדריך המלא שלי לעליות כוח על טבעות.

איך מתחילים לעבוד על עליות כח על טבעות?

אני תמיד ממליץ להתחיל מהבסיס וזה אומר, לחזק את הנקודות החלשות בגוף כדי לבצע את התרגילים הנדרשים לעליות כוח, שבמקרא שלנו הם עליות מתח בפולס גריפ ופשיטת מרפקים, בטכניקה נקייה כמובן. במידה ואינכם מסוגלים ליישם אותם, תעברו על הסרטון הבא שילמד אתכם את הבסיס לביצוע עליות כוח על טבעות.

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!