צלוליט – מה זה?

צלוליטיס- חזות של "גומות" על הירכיים, ישבנים ולעיתים על הבטן התחתונה והזרועות העליונות של נשים- הוא האויב של נשים רבות. לרוע המזל, 85% בערך מכל הנשים לאחר גיל ההתבגרות בעלות צורה כלשהי של צלוליטס. מצב זה הרבה פחות שכיח אצל גברים.

להלן תשובות למספר שאלות בנוגע לצלוליטיס.

מה זה צלוליטיס?

עור 101: השכבה החיצונית ביותר של העור מכונה אפידרמיס. מיד בסמוך לו נמצא הדרמיס. השכבה הבאה של רקמות היא הראשונה מבין שתי שכבות של שומן תת עורי- שומן מתחת לעור. מקור הצלוליטיס הוא באזור הראשון הזה של שומן תת עורי. על פי ההסבר המדעי, הצלוליטיס נגרם על ידי בליטות קטנות של שומן לתוך הדרמיס.

איך לשפר את מראה הצלוליט?

ברצונך לשפר את מראה הצלוליטיס שלך? כדאי לשקול את ההצעות הבאות.

  1. אכילה בריאה ופעילות גופנית הן דרכים מצוינות להתחיל לשפר את מראה הצלוליטיס בגוף. ירידה במשקל (בצורה מבוקרת) תסייע להפחתת הצלוליטס. יש לנהל אורח חיים בירא באמצעות תפריט תזונה מתאים לירידה במשקל ובאחוזי השומן או במסת השריר (בנשים רזות), שבו הכמות הקלורית מוגבלת ותכנית אימונים מובנית (אימון אירובי ואימוני כוח), כדי להפחית חלק משומן הגוף.
  2. שומן תת עורי נמצא מעל השריר. לפיכך, אם שרירי הירכיים, המותניים והישבנים הם חלשים ורכים, הדבר תורם למראה ה"לא שווה" על פני שטח העור. לכן, אימוני התנגדות/ כוח יכולים לסייע במזעור חזות הצלוליטיס.
  3. אפשר לחלום על שיפור הצלוליטיס, אבל חבל להשקיע כסף בשאיבת שומן, הזרקה, לישת עור, ושיטות מניפולציה אחרות, תרמותרפיה (טיפול באמצעות חימום) או משחות וצמחי מרפא, כדי להשתלט על הצלוליטיס, שכן יש עדויות מעטות בלבד שמספקות תמיכה ליעילותם.
  4. טיפול בלייזר היא איננה פולשנית, בעלת תופעות לוואי מעטות ובעלת תוצאות מבטיחות בהפחתת מראה הצלוליטיס.

לסיכום

כיום מוצעות מגוון שיטות טיפול לשיפור והעלמת הצלוליטיס, אבל בודדות השיטות שבאמת עובדות. אם את מעוניינת להפחית את מראה הצלוליטס בגופך ובנוסף גם לשמור על אורח חיים בריא, ההמלצה שלנו היא לסגנן אורח חיים פעיל המשלב אימוני כוח ואימונים אירוביים בשילוב תזונה נכונה לירידה במשקל ובאחוזי השומן.
במידה ואת מעוניינת להפחית את מראה הצלוליטס בגופך בדרך הקלה אך יקרה, כדאי לך לנסות טיפולים בלייזר. ובכל זאת, אם בחרת באופציה זו, רצוי מאוד לבצע פעילות גופנית ולשמור על תזונה נכונה. אחרת קיים סיכוי גבוה שהצלוליטס יחזור.

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!