קרוספיט וירידה במשקל

הרבה פעמים אני נשאל על אימונים פונקציונליים, קרוספיט וירידה במשקל. אספתי עבורכם מספר שאלות נפוצות עם תשובות מספקות.

תמונה של The Lazy Artist Gallery

האם אימוני קרוספיט עוזרים לרדת במשקל?

במילים פשוטות, כן. תפריט תזונה מאוזן בשילוב פעילות גופנית תמיד היוו את השילוב הדרוש לירידה במשקל במשקל ושמירה עליה לאורך זמן. אימון הקרוספיט מסייע לשמור על קצב לב גבוה ושריפת קלוריות מוגברת, במהלך האימון וגם אחריו. הקרוספיט מסייע גם להעצים ולשמור על מסת השריר, אשר שורפת קלוריות ומעוררת איבוד משקל רב יותר.

איך קרוספיט עוזר לירידה במשקל?

אימון הקרוספיט עוצב כך שהוא משלב מספר מרכיבי כושר גופני שונים ובעצם את כולם, תוך דגש על פרצים קצרים אך אינטנסיביים של סיבולת לב ריאה וסיבולת אנאירובית, כגון ריצה של 400 מטרים ומיד לאחר מכן, ביצוע מספר תרגילי כוח, כגון, סקוואט, שכיבות סמיכה או הרמת משקולות. כאשר פעילויות אלו מבוצעות ברצף, הן מפעילות את כל קבוצות השרירים בגוף ללא יוצא מן הכלל. תרגילים אלו דורשים מאמץ גבוה מקבוצות השריר הללו, מה שמוביל לקצב לב מהיר במהלך האימון, שנמשך 10-20 דקות, לפעמים פחות ולפעמים יותר, בהתאם לתוכנית, עצימות ונפח האימון.

האם הקרוספיט יכול לגרום לעלייה במשקל?

תמונה של Victor Freitas

התשובה היא ברוב המקרים "לא", אלא אם כן יתקיים מאזן קלורי חיובי לאורך זמן (צריכה קלורית גבוהה מזו הנדרשת לגוף ביממה). כאשר אימוני הקרוספיט מתבצעים באופן שגרתי, יש שריפת קלוריות משמעותית במהלך כל אימון. לאורך הזמן, מתאמני הקרוספיט בונים את מסת השריר אשר מגבירה גם את קצב חילוף החומרים גם במנוחה. 

באיזו עוד דרך אפשר לרדת במשקל?

מנקודת מבט מתמטית טהורה, ניתן להפחית במשקל רק כאשר כמות הקלוריות שאנו שורפים גדולה מכמות הקלוריות שאנו צורכים, לאורך זמן (מאזן קלורי שלילי). גם כאשר מסיימים את אימון הקרוספיט, קצב חילוף החומרים במנוחה גבוה יותר, משום שהגוף מגיב לדרישות הגבוהות שהוצבו לו במהלך האימון וקצב ההתאוששות ארוך יותר. שילוב הפעילויות האירוביות והאנאירוביות הן אלו השומרות על קצב לב מורם, מה שהופך את תכנית אימוני הקרוספיט לאפקטיבית מאד גם עבור מי שמעוניין לרדת במשקל.

האם ניתן לשלב אלכוהול וקרוספיט בחיי היומיום?

איבוד אחוז השומן בצורה מצולחת (והשארת משקל גוף מאוזן לאורך זמן), דורש הגבלה של צריכת הקלוריות, ולא רק ביצוע פעילות גופנית השורפת קלוריות. משקאות אלכוהוליים מכילים קלוריות רבות (גרם אלכוהול = 7 קלוריות) ועלולים לגרום לעלייה במשקל ובשומן. מספר הקלוריות שאנו שורפים במהלך אימוני הקרוספיט אינו משנה, אם לאחר מכן אנו אוכלים או שותים דברים שאינם מועילים לבריאותנו. לכן ההמלצה שלנו היא לדבוק בתזונה נכונה ובריאה, עשירה במאכלים מזינים, הכוללת את כל אבות המזון בצורה מאוזנת וכמובן, הרבה ירקות טריים. כמו כן, אין לשכוח כי את חשיבות המים שלהן חשיבות רבה, וביניהן, הדרך בה הם מסייעים לגוף להיפטר מרעלים ולסייע בתהליך הירידה במשקל.

ובכן, האם אתם מוכנים לשנות את אורח החיים שלכם מן הקצה לקצה? אימון כושר גופני בשילוב תזונ נכונה הם הפתרון המושלם בשבילך!

גלילה לראש העמוד

צרו אתנו קשר בדרך הכי נוחה לכם, ובואו לאימון ניסיון מלא אנרגיות!